Ciekawostki

Książę Radomir – jego mumia…

Książę Radomir – jego mumia to znalezisko archeologiczne, która według niektórych danych ma 3000 lat. Mag Radomir został znaleziony w sarkofagu, w podziemiach chramu na terytorium współczesnego Iranu.

Wiadomo, że władze Iranu chciały zbudować w tym miejscu budynek, a podczas wykopalisk odkryto tu 3 sarkofagi. W jednym sarkofagu znaleziono 5 ksiąg z czystego złota i mapę starożytnej Rosji, w drugiej odnaleziono ciało słowiańskiego kniazia Radomira. Odkrycia dokonano w Regionie Kurdystanu, informacje na ten temat zostały niedawno ujawnione przez profesora Walerija Czudinowa, z ktorym archeolodzy irańscy skontaktowali się po odkryciu mumii przesyłając mu zdjęcia. Profesor Czudinow od razu odczytał pismo klinowe z talizmanu jaki był zawieszony na księciu, mianowicie jest to imię: „RADOMIR”.

#slowianie #ciekawostkihistoryczne #archeologia #epokavilka #rodzimowierstwo #iran #rosja #wielkalechia #persja #historiaslowian #imperiumlechitow #ciekawostki #qualitycontent #magia #mumia #historia #aria #nauka #ligamozgow