Ciekawostki

Na poniższej fotografii jest…

Na poniższej fotografii jest tramwaj marki LM z Petersburga. Został wyprodukowany w zakładach PTMZ w Petersburgu, które przez cały okres ZSRR zaopatrywały Leningrad/Petersburg w tabor tramwajowy. Wagony z tej fabryki w okresie sowieckim rzadko były „eksportowane” do innych miast, natomiast leningradzka sieć tramwajowa używała tylko tramwajów tam wyprodukowanych, więc mieszkaniec innego radzieckiego miasta odwiedzając Leningrad mógł się zdziwić, że jeżdża tam zupełnie inne tramwaje niż w innych miastach ZSRR, bo jeździły w nich głównie radzieckie tramwaje KMT produkowane w Ust’-Katawiu oraz RWZ produkowane w Rydze, a także Tatry importowane z Czechosłowacji, a w niektórych sieciach enerdowskie tramwaje Gotha.
A teraz moja zagadka – jaki to rocznik? ( ͡° ͜ʖ ͡°) proszę o próbe odgadnięcia „na oko” a potem o zobaczenie w spojlerze, kiedy naprawde został wyprodukowany.

pokaż spoiler 2000 rocznik, aczkolwiek jego wygląd niczym nie różni się od modelu LM 68 produkowanego od 1968 roku i wszystkich późniejszych leningradzkich tramwajów produkowanych przez następne 32 lata, poza tym, że jest przegubowy, a LM68 był jednoczłonowy.

Zdjęcie pożyczone z transphoto.ru.
#rosja #tramwaje #komunikacyjneciekawostki #ciekawostki