Ciekawostki

To już zasługuje na osobny…

To już zasługuje na osobny hasztag #bekazpolicji

Preppers Poland
1 godz. ·

Dwudziestodziewięcioletni Mateusz z Iławy, żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej, patriota i preppers 8. października 2018 roku złożył zamówienie w sklepie pirotech.com.pl na kwotę 137.49 zł.
Zamówione chemikalia były legalne i powszechnie dostępne bez żadnych pozwoleń.
Sklep pirotech.com.pl uznał zamówienie za podejrzane i powiadomił o tym policję.
15. stycznia przyszło wezwanie na komendę policji, miał się zjawić na następny dzień. Mateusz dobrowolnie zgodził się na przeszukanie mieszkania. Policjanci zachowywali się grzecznie i z szacunkiem, wykonywali swoje obowiązki.
W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli: 2kg nadmanganianu potasu, 2kg siarki z czego 1kg to ogrodowa, 200g saletry potasowej ogrodowej, 2kg tlenku żelaza, 2 litry trocin sosnowych, 2 kg chloranu potasu 98% i 1.2 kg chloranu potasu który był przesiany przez sitko z ponad 3 kg mieszaniny z piaskiem 35% chloranu potasu 65% piasku, 400 g benzoesanu sodu.
Większość pojemników było fabrycznie zaplombowanych, nigdy nie otwieranych. Żadna substancja nie była zmieszana z inną tak aby uzyskały właściwości wybuchowe.
W tej chwili własność Mateusza jest w policyjnym laboratorium, w którym eksperci oszacują czy ze zgromadzonych przez niego chemikaliów można zrobić bombę. Oczywiście można, można też z nich zrobić masę innych rzeczy bo to produkty używane w kuchni, ogrodzie, na roli…
Jeśli prokurator zdecyduje postawić Mateuszowi zarzuty to ten stanie przed sądem.
Policjanci nie byli zainteresowani zabezpieczeniem „domestosu”, zapalniczek, 1l acetonu, opakowania „kreta”, zapasu zapałek, butli z gazem do kuchenki turystycznej, 11kg butli z propan butanem, wody utlenionej, paru kilogramów mąki, denaturatu, kanistra benzyny, wybielacza, proszku do prania, mydła, folii aluminiowej, oleju roślinnego i wielu innych rzeczy, które do tej pory są w mieszkaniu Mateusza i z których można zrobić niezłą bombę. Nie zabezpieczono też noży i siekier, którymi można zabić. Nie zabezpieczono też sprawnego (jak twierdzi Mateusz) penisa chociaż może on posłużyć do gwałtu.
Nie wiadomo dlaczego sklep mający w nazwie pirotech uznał, że Mateusz może zająć się pirotechniką. Nie wiadomo czy wspomniany sklep podpierdala wszystkich swoich klientów. Nie wiadomo dlaczego Polska przyjęła dyrektywę unijną, na mocy której, sklepy mają zgłaszać zakup substancji „potencjalnie niebezpiecznych”, ale tylko niektórych. Nie wiadomo dlaczego TVP Info do swojego artykułu o Mateuszu załączyło zdjęcie beczki oznaczonej symbolem „radioaktywne”. Nie wiadomo dlaczego nie wysłano do Mateusza dzielnicowego aby ten z nim pogadał jak człowiek z człowiekiem. Nie wiadomo dlaczego zarekwirowano legalną własność Mateusza. Nie wiadomo co postanowi prokurator. Wiadomo jednak, że jeśli Mateusz zostanie oskarżony to będzie musiał udowadniać swoją niewinność i, że będzie potrzebował naszej pomocy. A my mu jej udzielimy. Bo to jeden z nas. Praworządny Obywatel, preppers.

źródło: https://www.facebook.com/prepersi/photos/a.470398153041762/2057067191041509/?type=3&theater

#preppering #ciekawostki #kryminalne #policja

#bron #strzelectwo – bo możecie wyrabiać własną amunicję, a tym samym proch do CP d: