Ciekawostki

49/100 Według Terry’ego…

49/100 Według Terry’ego Pratchetta biało-czarne koty pochodzą z baśni.

Biało-czarnego kota o przewadze czarnego umaszczenia nazywamy kotem we fraku albo pingwinkiem, w krajach zachodnich zwie się go tuxedo. Inaczej mówiąc, chodzi o czarnego kota z białymi znaczeniami – na łapach, gorsie, pyszczku, przy czym czerń łączy się, tworząc jednolitą nieregularną plamę. Badania dowodzą, iż pingwinki są bardziej inteligentne od inaczej umaszczonych kotów. I to aż o 200 procent w stosunku do grupy kontrolnej. Także samo przebywanie innych kotów w towarzystwie czarno-białego mruczka zwiększa ich inteligencję o 5 do 10 procent.

Takiego kota o imieniu Socks posiadał Bill Clinton. Ostatnim, przed Clintonem, prezydentem USA, który trzymał w Białym Domu kota, był Jimmy Carter. Sławne koty z bajek jak Kot w Kapeluszu czy Sylwester to pingwinki, czyli zwane w USA pieszczotliwie tuxies 🙂

Mówi się, że są najlepszymi pływakami, ale od wody trzymają się raczej z daleka 🙂 Są uważane za magiczne, zwłaszcza popularny jest mit, że potrafią stać się niewidzialne podczas równonocy wiosennej i jesiennej.

#100kocichciekawostek #zwierzaczki #ciekawostki #koty