Ciekawostki

Prawosławny duchowny…

Prawosławny duchowny szczęśliwy ojciec 18 dzieci. Odbył służbę wojskową, pracuje, płaci podatki i kocha swoja żonę.

W tradycji prawosławnej celibat obowiązuje biskupów, którzy tradycyjnie są wybierani spośród mnichów. Nie jest on natomiast wymagany od kapłanów i diakonów, którzy wręcz powinni przyjąć święcenia dopiero po ślubie. Tak właśnie stało się również w przypadku batiuszki Joana, który swoją przyszłą żonę poznał odbywając służbę wojskową.

Zakochani wzięli ślub kościelny, kiedy Nadia miała 17 lat. Oboje pochodzą z bardzo wierzących rodzin, gdzie drugą połówkę wybiera się na całe życie. Batiuszka wspomina, że najbardziej bał się prosić o rękę Nadii jej ojca, który jednak szybko polubił narzeczonego córki. Niedługo po ślubie małżeństwu urodziło się pierwsze dziecko.

Prawosławnemu ojcu udało się wybudować duży dom z basenem dla swojej licznej rodziny: żony, 8 synów i 10 córek. Duchowny zajął się też przedsiębiorczością w Rostowie nad Donem. Małżonkowie mimo licznych obowiązków zawsze znajdują dla siebie czas i raz w tygodniu jedzą kolację przy świecach.

#prawoslawie #slowianie #cerkiew #chram #slowianskapolska #fotografia #rodzina #rodzice #dzieci #religia #wiara #ciekawostki #rosja #ruskijowska #duchowienstwo